МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

НОВИНИ

 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Шановні студенти!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу "COVID-19", відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 11.03 2020 р. №1/9-154 та телефонограми Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації від 12.03.2020 №122 у Новомосковському коледжі Дніпровського державного аграрно-економічного університету оголошено карантин з 12 березня по 3 квітня 2020 року.

Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.

Відкритий урок з дисципліни  «ВНХ»

16 березня відбулося відкрите практичне заняття з навчальної дисципліни «Внутрішні незаразні хвороби» на тему: «Дослідження серцево-судинної системи», яке проводила викладач вищої категорії Тимченко Л. Д. з групою ІІ курсу відділення ветеринарної медицини В-203.

Метою заняття було ознайомити студентів з клінічними методами дослідження серця та судин, а також розвивати логічне та творче мислення студентів, навички самостійного пошуку та самостійної роботи з навчальним матеріалом при вивченні даної теми і сформувати міцні знання та уміння діагностик хвороб у тварин.

Під час заняття студенти ознайомилися з методом огляду тварин, проведено пальпацію, перкусію, аускультацію серцевої ділянки та дослідження венного пульсу.

Під час огляду тварин, викладач разом зі студентами обговорили зміни в поведінці тварин та утворення серцевих набряків. При проведенні пальпації студенти пригадали топографію серця та виявляли серцевий поштовх, вчилися його аналізувати. Перкусією було виявлено місце локалізації серця стосовно ліній-анконеусів. При аускультації серця прослуховували серцеві тони та виясняли, що сприяє появі шумів в серці, обговорювалися моменти диференціації перикардіальних та плевральних шумів. Дослідження венного пульсу студенти вивчали самостійно. Їх задача була продемонструвати як проводиться дане дослідження.

По закінченню відкритого практичного заняття студенти показали, що знають про роль серця та судин для організму тварин, його будову, місця локалізації у різних видів тварин з їх особливостями, його функцію, серцеві тони, серцевий поштовх, а також самостійно можуть проводити всі методи клінічного дослідження: огляд, пальпацію, аускультацію, перкусію, дослідження судин.