МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

НОВИНИ

https://myngu-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/samoilenko_t_i_nmu_one/EdKcX3mGOORItwelYscUfFwB4EDE0lrs55C5zPRq9ZzbSg?e=SoYhrg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗАВІДУВАЧІВ ВІДДІЛЕНЬ АГРАРНИХ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ І-ІІ РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 

Шановні студенти!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу "COVID-19", відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 11.03 2020 р. №1/9-154 та телефонограми Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації від 12.03.2020 №122 у Новомосковському коледжі Дніпровського державного аграрно-економічного університету оголошено карантин з 12 березня по 3 квітня 2020 року.

Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.

Навчальна практика ветеринарного відділення

Навчальна практика э невід’ємною частиною навчального процесу на відділенні ветеринарної медицини Новомосковського коледжу ДДАЕУ, під час якої студенти практично в роботі з тваринами закріплюють отримані на лекціях теоретичні знання й вдосконалюють свої теоретичні навики, а також вчаться працювати в колективі на підприємництві.

В період 2016-2017 навчального року було проведено багато навчальних практик з тваринами на території клініки ветеринарного відділення НК ДДАЕУ, а також зроблено багато виїздів для роботи з тваринами в різні господарства разом із студентами, в основному ІІІ та ІV курсу.

v14

Під час проведення виїзних навчальних практик студенти побували з екскурсією у кінно-спортивній школі «Дніпро» (м. Дніпро), де ознайомилися з методами утримання, годівлі та ветеринарного обслуговування коней, а також обговорено, які ветеринарно-санітарні заходи проводяться на конюшні. А саме: ветеринарно-санітарний стан, коли і як проводяться щеплення коней, діагностичні дослідження, дегельмінтизація, дезінфекція, на які хвороби саме частіше хворіють коні, якими ліками лікуються та яка ведеться ветеринарна документація.

Під час екскурсії були закріплені знання з таких предметів, як годівля, ветеринарно-санітарна гігієна, тваринництво, фармакологія, паразитологія, внутрішні незаразні хвороби, епізоотологія, хірургія та основи ветеринарної справи.

Послідуюча серія виїздів була на «ЕкоФерму» (с. Орлівщина Новомосковський р-н) для проведення щеплення гусей від інфекційного ентериту гусей. Студенти самостійно проводили ін’єкції вакцини гусям внутрішньом’язево. Всього було зроблено 4 виїздні навчальні практики з трьома групами ІІІ курсу і в загалом щеплено поголів’я гусей майже 2500 голів.

v11

Під час проведення цієї навчальної практики студенти засвоїли техніку безпеки та особисту гігієну при роботі з біологічно-активними речовинами та вакцинами, закріпили на практиці проведення щеплення та написання актів звітності на проведене щеплення, чим закріпили свої теоретичні знання з таких предметів як епізоотологія та основи ветеринарної справи.

В подальшому були проведені три виїзні навчальні практики до корпорації «Агро-Союз» (с. Майське Синельниківський р-н), де проводився відбір крові від великої рогатої худоби та щеплення їх від сибірки. Студенти були ознайомлені з охороною праці під час роботи з великою рогатою худобою, з методами утримання тварин, з технологією доїння, годівлі та профілактики основних захворювань в господарстві. Потім студентами самостійно було проведено відбір крові та щеплено корів та нетелей від сибірки загальною кількістю до 1500 голів. Також було оглянуте хворе поголівя корів та ознайомлення з методами діагностикита лікування тварин в господарстві.

v12

Під час навчальної практики з хірургії було проведено виїзд до с. Вільне Новомосковського р-ну для проведення в приватному секторі кастрації коня та закріпленні на практиці методу повалу і фіксації коня. Хоча операцію проводили викладачі ветеринарних дисциплін Федянович А. М. та Приходько О. Г., але студенти візуально закріпили на практиці всі тонкості техніки проведення кастрації у коня, проводили асестентування під час операції і самостійно вводили препарати для профілактики ускладнень після операції.

Під час проведення візуальної навчальної практики з кастрування коня, студенти відновили та поповнили свої знання з фармакології по препаратам для проведення премедикації, власне наркозу, а також вітамінні препарати, антибіотики, стимулятори обміну речовин, кровоспинні, асептичні препарати тощо. Також закріплено теоретичні знання з предмету хірургія.

v13

В подальшому окрім відвідування вищевказаних ферм додатково плануються виїзди до підприємств, що знаходяться в межах Новомосковського району та самого м. Новомосковськ:

1) двох питомників з розведення та дресирування собак (м. Новомосковьк), для ознайомлення з їхнім утриманням та ветеринарним обслуговуванням, а також для проведення клінічного дослідження собак;

2) зоопарку с. Хащове для ознайомлення з утриманням, годівлею та ветеринарним обслуговуванням тварин, що там утримуються;

3) конюшень с. Орлівщина для ознайомлення з утриманням, годівлею та ветеринарним обслуговуванням коней, для проведення клінічного дослідження коней, відпрацювання техніки постановки носо-стравохідних зондів та введення лікарських речовин різними методами, для надання допомоги в проведенні щеплення та відбору крові, проведення  кастрацій коней та віслюка;

4) свинарників та молочних ферм для ознайомлення з утриманням, годівлею та ветеринарним обслуговуванням свиней на свинокомплексі та корів на молочних фермах, для проведення клінічного дослідження  свиней та ВРХ, для масових ветеринарно-епізоотичних заходів (щеплення, дегельмінтизація,  кастрування).